IŞIKLAR`DAN HABERLER

TİSK MİKROCERRAHİ VAKFI, YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ!.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, yaptığı olağan mütevelli heyet toplantısıyla yeni yönetimini belirledi.

İş kazası geçiren işçilere ve Türkiye’de mikrocerrahinin gelişimine destek olmak amacıyla 1985 yılında kurulan TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, her yıl mikrocerrahi müdahale gerektiren yüzlerce işçiye umut ışığı oluyor. Geçtiğimiz yıl içinde işçi-işveren tarafında ve tıp dünyasında birçok destekte bulunan vakfınmütevelli heyet üyeleri, yaptığı olağan toplantıyla yeni yönetimini belirledi.

Yapılan toplantıda, vakfın yeni Mütevelli Heyet Başkanı TİSK İcra Kurulu Üyesi ,Işıklar Holding A.Ş. ve Kağıt İşveren Sendikası Başkanı Rıza Kutlu Işık olurken, Yönetim Kurulu Başkanı ise Necmettin Öztemir oldu.

İşveren sendikalarının temsilcilerinin de yer aldığı yeni yönetimde,Türkiye İşveren SendikalarıKonfederasyonu(TİSK) yönetim kurulu üyesi Sinan Abeş, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’ndan (KİPLAS) M.Feridun Uzunyol, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’ndan (TTSİS) Başar Ay, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’ndan (MESS) Özgür Barut, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikasından (İNTES) Barış Hatemoğlu ve Türkiye Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan da H.Serdar Şardan (ÇEİS) yer aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vakfın yeni Mütevelli Heyeti Başkanı Rıza Kutlu Işık ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Öztemir, yeni dönemde hem işçilere hem de doktorlara desteklerini sürdüreceklerini ve yeni dönemde iş kazası geçiren işçilere tıbbi yardımın yanı sıra, ailelerine ve başarılı çocuklarına da destek olacaklarını aktardı.

Geçtiğimiz yıl kamu hastanelerine yaptıkları cihaz yardımlarını hatırlatan Işık, bu tür tıbbi cihaz yardımlarının yeni dönemde de süreceğini ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda 25 uzman doktorun yurt dışında mikrocerrahi eğitimi almak üzere gönderildiğini belirten Işık, bu yıl daha fazla doktora eğitim desteği sunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

YÖNETİM KURULU(ASİL ÜYELER)

1. Necmettin ÖZTEMİR

2. M.Sinan ABEŞ (TİSK)

3. Mücahit ATMANOĞLU

4. Metin EMİROĞLU

5. Prof.Dr. Türker ÖZKAN

6. Hakan YILDIRIMOĞLU

7. M.Feridun UZUNYOL (KİPLAS)

8. Başar AY (TEKSTİL SENDİKASI)

9. Özgür BARUT (MESS)

10. Barış HAŞEMOĞLU(İNTES)

11. H.Serdar ŞARDAN (ÇEİS)

YÖNETİM KURULU (YEDEK ÜYELER)

1. Necati KURMEL

2. Püren KUNT (Toprak İşv.Sendika)

3. Saadet CEYLAN(KİPLAS)

DENETÇİLER (ASİL)

1. Nadir YÜRÜKTÜMEN (TEKSTİL)

2. Ayşe Gül İREN (KASİSEN)

DENETÇİLER (YEDEK)

1. Yusuf Can ÖZSAN

Niğbaş A.Ş ve Özışık A.Ş ye Yeni Genel Müdür….

1966 doğumlu Sayın Agah DURUKAL, 01.03.2018 tarihi itibariyle Niğbaş Niğde Beton San. ve Tic. A.Ş. ve Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. şirketlerimizin Genel Müdürlük görevine atanmıştır. 1989 yılında Boğaziçi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Durukal, aynı üniversitede Yapı Mekaniği alanında Yüksek Lisans yapmış olup, kariyer hayatına atıldıktan sonra sırasıyla ;

EMLAKBANK Kontrol Mühendisi - Bahçeşehir, İstanbul, sonrasında, Teknik Müfettiş – Teftiş Kurulu, İstanbul

AGF – GARANTİ İstanbul Uzman

LAFARGE TÜRKİYE Proje Sorumlusu

LAFARGE ASLAN ÇİMENTO Darıca Kalite Güvence ve Çevre Müdürü

LAFARGE CORPORATE Paris – Fransa Ultra Yüksek Performanslı Betonlar - Ductal® Proje Müdürü

LAFARGE BETON İstanbul İstanbul Bölge Müdürü İcra Kurulu Üyesi

LAFARGE BETON İstanbul Marmara Bölge Direktörü

Lafarge Beton A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Assan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İcra Kurulu Üyesi

ÇİMENTAŞ ÇİMBETON – CEMENTIR HOLDING İstanbul İş Geliştirme Müdürü

AVUSTURYA HASTANESİ İstanbul Genel Müdür

ANKARA ETLİK HASTANE SAĞLIK HİZ. A.Ş. (ASTALDI ve TÜRKERLER ortaklığı) Genel Müdür

görevlerinde bulunmuştur.

Işıklar Ambalaj 'dan Kapasite Artışı …

40 dan fazla ülkeye aktif satış yapan firmamızın ürünleri ve müşteri ilişkileri gerek yurtiçinde gerekse uluslararası piyasada memnuniyetle itibar görmektedir. Çimento, Kireç, Yapı Kimyasalları, Kalsit, Un, Süt tozu, Kimya v.b. sektörler için Konya ili Çumra ilçesinde 37 yıldır endüstriyel kağıt torba üreten firmamız yeni bir üretim hattı ekleyerek ve atıl duran bir hattını da revizyonla devreye alarak %28.5 kapasite artışı yapmıştır. Yeni üretim makinalarının eklenmesi ile kapasite artışımız aynı zamanda 45 kişilik istihdam artışı sağlayacaktır.

5 ways to make your code cleaner

IŞIKLAR YAPI ÜRÜNLERİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş.Yönetim Kurulu aldığı kararla klinker pres, taban ve kaplama tuğla ürünlerine ve kendi Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilerek geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve Çatı/Cephe dergisinden yılın duvar sistemi ödülünü alan ses ve ısı yalıtımında devrim niteliğindeki Eko Klinker 4.0 ürünlerine giderek artan talebi karşılayabilmek için atıl duran Tuğla Tünel Fırınlarından birini gerekli tadil ve otomasyon yatırımlarını yaparak ,Haziran ayında devreye almak için yatırımlara başlama kararı aldı. 95 kişilik ilave istihdam yaratılacak bu yatırımla üretim kapasitesi ikiye katlanacak ve karlılığa da olumlu etki yapması hedeflenmektedir

Çemaş Döküm - Ford Otosan İşbirliği

Çemaş Genel Müdürü Hüseyin Özel’in konuyla ilgili verdiği izahatta; Çemaş Döküm’ün Ford Otosan la 2012 yıllarında başlayan işbirliği Çemaş Döküm’ün geçtiğimiz yıl tamamladığı tevsi yatırımları ve halen devam eden Cnc İşleme yatırımlarıyla sürekli gelişmektedir.2018 yılında eksoz manifoldu,kep,braket türü toplam 45 değişik parçayla Çemaş ın bütçelediği cirosunun içinde %12 lik bir paya ulaşması ve 2018 ilk yarısında almayı hedeflediğimiz Ford Q1 kalite belgesiyle Ford un dünya çapında önemli tedarikçilerinden olmayı hedeflemekteyiz. Yönetim kurulumuzun belirlediği hedef doğrultusunda ihracatımızın ciromuz içindeki payını %30 lardan % 50 ye çıkarmak için çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

Sağlıklı Kentler Birliği’nden Çemaş A.Ş ‘ye Ödül....

Sanayi tesislerinin çevre konusunda duyarlılığını arttırmak amacıyla iki yılda bir düzenlenen ve bu sene 40 tesisin ödüllendirildiği Sağlıklı Kentler Birliği 3. Çevreci Tesis Ödülleri töreninde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in elinden Çemaş A.Ş adına ödülü Kalite Sistem Güvence Müdürü Mehmet Oktay aldı. Başkan Türel konuşmasında ‘’Sağlıklı Kentler Birliği’nin hedeflerinin en başında ,sağlıklı kentleşmeyle halkın sağlığını korumanın ötesinde sosyal ve çevresel açıdan kapsayıcılığı ve sürdürebilirliği başarmaktır. Faaliyet gösterdikleri şehre duyarlı ve çevreye karşı sorumluluk gösteren tüm şirketlere teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum ‘’dedi..

5 ways to make your code cleaner

Işıklar Gurubunun Borsada işlem gören şirketlerinden Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ve Usaş Yatırımlar Holding A.Ş.’nin 14 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında birleşme kararları onaylanmıştır....

Işıklar Holding A.Ş.'nin yönetiminde bulunduğu benzer faaliyet konularına sahip şirketlerin tek çatı altında toplanarak ölçek ekonomilerinden yararlanmaya yönelik sinerji yaratılması ve bu yolla stratejik planlama ve finansman imkanlarının etkin yönetiminin sağlanarak şirket büyümesinin sürdürülebilir kılınması amacıyla 2011 yılında uygulamaya koyduğu politikasının bir devamı olarak her ikisi de BİST’de işlem gören Işıklar Enerji ve Yatırım Holding A.Ş. ile Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. ; 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 136’ıncı maddesi ve birleşme ile ilgili diğer maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 18, 19 ve 20’inci maddesi hükümleri, 6362 sayılı SPKn ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23-2 numaralı Birleşme ve Bölünme Tebliğ ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde 31.12.2016 tarihli finansal raporlar esas alınarak bütün aktif ve pasifi ile kül halinde devralma yolu ile Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde birleşme kararları her iki şirketin 14 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında onaylanmıştır.

5 ways to make your code cleaner

Arçelik’ den Çemaş’a Ödül...

Şirketimiz tarafından geliştirilen “ Yüksek güçlü toz emiş fan motorlarında ve mikser motorlarında hız kontrol ünitesi kullanarak enerji sarfiyatını düşürme” projesi, Arçelik 2016 Enerji Özel Ödülüne layık görülmüştür. Ödül Arçelik yönetim kurulu üyesi Sn. Fatih Kemal EBİÇLİOĞLU tarafından 16.05.2017 tarihinde yapılan törenle Şirketimize takdim edilmiştir.

5 ways to make your code cleaner

Odeabank ile Uzun Vadeli Kredi Sözleşmesi İmzalanması.......

Işıklar Grubu şirketlerinden BND Elektrik A.Ş. ile Odeabank A.Ş. arasında 12-10-2015 tarihinde USD 19,000,000 nakit ve TL 1,500,000 gayri-nakit kredi sözleşmesi imzalanmıştır. Sözkonusu kredi paketiyle mevcut yatırımların daha avantajlı koşullarda re-finansmanı hedeflenmiştir. 16-10-2015 tarihinde nakit kısmı kullanılan kredi, 1 yılı ödemesiz toplam 10 yıl vadeli olup, firmanın gelecek 10 yıllık nakit akışıyla uyumlu, özel yapılandırılmış bir geri ödeme planına sahiptir. Gayri-nakdi kredi ise kamu-özel kuruluşlara hitaben düzenlenecek teminat mektupları için kullanılmıştır. İmzalanan kredi anlaşması, BND Elektrik’in güçlü finansal yapısının yanısıra Türk Bankacılık sektörünün şirketin geleceğine duyduğu güveni de yansıtmaktadır.

ÖZIŞIK İNŞAAT VE ENERJİ A.Ş. DSİ ADATEPE BARAJI SULAMASI 1. KISIM İNŞAATI PROJESİ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI.......

25.08.2015 tarihinde Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş.(%50 pilot ortak) ve İntekar Yapı Tur.Elekt.İnş.San.ve Tic. A.Ş. (%50 ortak) iş ortaklığıyla alınan projeye DSİ adına Proje ve İnşaat Dairesi Başkanı Kaya Yıldız, Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. adına Genel Müdür Bülent Çandır imza attı. Kahramanmaraş ili Afşin, Elbistan, Göksun ilçelerini kapsayan borulu sulama şebekesinin ve sanat yapılarının inşaatlarının teslim süresi, yer tesliminden itibaren 720 gün ve işin bedeli 244.558.321,48 TL’dir.

5 ways to make your code cleaner5 ways to make your code cleaner

Hayri Ercan GÜRELLİ, 27 Nisan 2015 tarihinde , Işıklar Holding A.Ş bünyesinde CFO "Finans Koordinatörü" olarak göreve başlamıştır.......

Hayri Ercan GÜRELLİ, 27 Nisan 2015 tarihinde , Işıklar Holding A.Ş bünyesinde CFO "Finans Koordinatörü" olarak göreve başlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nin İşletme bölümünde Lisans ve Türkiye Cumhuriyet Tarihi bölümünde Yüksek Lisans eğitimi alan Gürelli , Finansbank’da 20 yıl süren bankacılık kariyerinin ardından Banka Kombetare Tregtare Kosova ‘da Genel Müdürlük, Ekspo Faktoring de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.. Gürelli evil ve 2 çocuk babasıdır.

Faruk Bostancı Enerji Piyasaları İşletme A.Ş (EPİAŞ) ‘ye Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Atandı......

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. Sermaye Piyasası, Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Koordinatörü Sayın Faruk BOSTANCI, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.'nin iştiraki Global Elektrik Enerjisi Üretim A.Ş'nin kurucu ortakları arasında yer aldığı Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)'ye 18 Mart 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

ÇEMAŞ TEVSİ YATIRIMI DEVREYE ALINMIŞTIR....

Çemaş üretim kapasitesini % 75 arttıracak ve ürün yelpazesini büyüterek yeni pazarlara hitap edebileceği teşvik belgeli tevsi yatırımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

Metal ergitme kapasitesini % 75 arttıracak olan 6 ton/saat kapasiteli, dubleks çalışan indüksiyon ocağının devreye alınmasından sonra, 900x750x300 ölçülerinde ve 7.600 ton/yıl kapasitede tam otomatik yatay kalıplama hattı da devreye alınmıştır..Çemaş parça üretim kapasitesini % 75 arttıracak olan yeni hat ile yapılabilecek parça büyüklüğü de 80 Kg’dan 200 Kg’a yükselecektir.

Yatırımın tamamlayıcı unsurları olan Otomatik döküm arabası,Vibrasyonlu ocak şarj arabası da devreye alınmıştır.

Bu yatırım sayesinde Çemaş mevcut müşterilerinin daha büyük ebatlı parçalarını da yapabilir duruma gelmektedir.Ayrıca yüksek hassasiyetli kalıplamadan dolayı ürün kalitesi de artmış olacaktır.

5 ways to make your code cleaner

Birleşme Sonrası Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.’nde Yeni Atamalar...

Işıklar Grubu Şirketlerinden BİST’de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketi Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’nin Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde birleşme işlemi tamamlanmıştır.

Birleşme sonrası Işıklar Yatırım Holding bünyesinde görev yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak Şirket Genel Müdürlüğü’ne , Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ Mali İşler Müdürlüğü’ne atanmıştır.

Sn. Sırrı Gökçen Odyak İzmir doğumludur. Liseyi West Chester High School (A.B.D.) da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya)’dan Gemi İnşa Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır. IŞIKLAR Grubunun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak, en son olarak Işıklar Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ İstanbul doğumludur. Orta öğrenimini 1976 yılında Bakırköy Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 1986-2003 yılları arasında çeşitli şirketlerde Mali İşler Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2003 yılında Işıklar Grubu şirketlerinden Işıklar İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A .Ş. ‘de Mali işler Müdürü olarak göreve başlayan Sn.Ahmet Lütfi Göktuğ 03.12.2007 tarihinden itibaren Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’ de Mali İşler Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Yönetim Kurulu Başkanı Sn Rıza Kutlu Işık, bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı Işıklar Enerji ve Yapı Holding Genel Müdürü Sn.Serdar Nuri Eser'e ve Mali İşler Müdürü Sn. Dilek Bodur'a teşekkür ettiğini belirterek yeni organizasyonun hayırlı ve başarılı olmasını dilemiştir.

Birleşme sonrası oluşan yeni yapı ile Işıklar Grubunun başta enerji, inşaat, ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek çatı altında toplandığını belirten Sn. Rıza Kutlu Işık, yeni yapının Grubun günümüz rekabet koşullarında karar almasını kolaylaştıracağını , operasyonların daha yalın bir hale geleceğini, finansal kaynakların daha verimli kullanılmasına olanak tanıyacağını ve kurumsal yönetim uygulamaların daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacağını ifade etmiştir.

IŞIKLAR GRUBU BİST’deki ŞİRKETLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR...

Işıklar Holding yönetiminde bulunduğu şirketlerin tek çatı altında toplayarak ölçek ekonomilerinden yararlanmaya yönelik sinerji yaratılması ve bu yolla stratejik planlama ve finansman imkanlarının etkin yönetiminin sağlanarak şirket büyümesinin sürdürülebilir kılınması  amacıyla; 2011 yılında başladığı grup içinde birleştirme yoluna gitme stratejisine bir yenisi daha ekledi.

Bu kapsamda BİST’de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketini Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’yi, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde Işıklar Yatırım  Holding A.Ş’yi   bütün aktifi ve pasifi ile kül halinde devralmak suretiyle  31.12.2013 tarihli bilançolarla  birleştirilmesine. ilişkin olarak  SPK’dan gerekli onayı  almış bulunuyor. 

Birleşmeye taraf her iki Şirketinde halka açık olması nedeniyle  yatırımcıların herhangi mağduriyet yaşamaması amacıyla SPK Mevzuatın uygun olarak Şirketlerin birleşme işleminin onaylanacağı Genel Kurullar da “ayrılma hakkı” kullandırılmasına olanak sağlanıyor.

Bu birleşme sonucunda  özellikle grubun finansman imkanlarının genişleyeceği ayrıca her iki şirketin ortakları ile yatımcılar için farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerinde bir araya gelmesi ile daha spesifik Holding yapısından gerçek anlamada Grubu temsil eden bir yapıya geçilmiş olunacak. Bu yeni yapıda Işıklar Grubunun başta  enerji, inşaat,  ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek şirket altında yer almış olacaktır. Bu yeni yapı hem mevcut ortaklar hem de yeni yatırımcılar açısından risklerin dağıldığı seçeneklerin arttığı bir konuma gelecek.   

Grubun farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlerin tek bir şirket altında toplanması  ağırlıklı tek faaliyete bağlı olma durumunda özellikle dönemsel dalgalanmalardan kaynaklanan riskleri elimine edilmesini sağlayarak Şirket’i daha istikrarlı bir mali ve yönetsel yapıya  kavuşturacağı düşünülmektedir. Bu birleşme ile rekabet koşullarında karar almak kolaylaşacak, operasyonlar daha yalın bir hale gelecek, finansal kaynaklaınr daha verimli kullanılmasına olanak tanınacak, yeni yatırımcılar kazanılarak, kurumsal yönetim uygulamaları daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacaktır. 

Üçgen-2 Reg. Ve HES” ETKB Geçici Kabulü tamamlanarak, işletmeye alındı....

Işıklar Enerji ve Yapı Holding iştiraki BND Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Ordu ili, Kabadüz ilçesinde yapımı tamamlanan “Üçgen-2 Reg. Ve HES” in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan geçici kabulü 17.07.2014 tarihinde tamamlanarak, tesis işletmeye alınmıştır.

Üçgen-2 Reg. Ve HES” in Hidromekanik ekipmanları Avusturyalı Köessler GmbH, Elektrik ve Otomasyonu Siemens Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından tedarik edilmiş, tüm inşaat işleri ve türbin, jeneratör ve hidromekanik montaj işleri anahtar teslimi Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. tarafından yapılmıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından verilen EÜ/1517-7/1106 üretim lisans numaralı, toplam 10,319 MWe kurulu güce ve 33,815 GWh yıllık enerji üretimine sahip olan “Üçgen-2 Reg. Ve HES” projesinde sırasıyla TEDAŞ, DSİ ve son olarak T.C. Enerji Bakanlığı tarafından yapılan geçici kabulleri tamamlanmıştır.Böylece, yapımına Ekim 2011 ayında başlanan “Üçgen-2 HES”te tüm yasal prosedürün tamamlanmasıyla, ticari olarak elektrik üretimine ve satışına başlanmıştır.

5 ways to make your code cleaner

Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş İNTES Üyesi Oldu...

Işıklar Holding A.Ş Grup şirketleri arasında yer alan ve faaliyetlerini 1977 yılından beri sürdürmekte olan Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş , inşaat sektörüne hizmet eden seçkin firmaları bünyesinde bulunduran Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Üyesi oldu. Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş’nin ana faaliyet konuları içerisinde ,su yapıları ( barajlar ve hidroelektrik santraller, sulama sistemleri, drenaj sistemleri ), köprü, tünel ve yol ( karayolu, otoyollar )endüstriyel anahtar teslimi fabrikalar, arıtma tesisleri, alt yapı projeleri ( içme suyu, kanalizasyon ), boru hatları, konut ve ticari inşaatlar bulunmaktadır.

Özışık - DSİ Sözleşmesini İmzaladı...

5 ways to make your code cleaner
ÖZIŞIK İnşaat ve Enerji A.Ş. Genel Müdürü Bülent ÇANDIR sözleşmeyi imzalarken.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş.'nin %51 Pilot Ortak olduğu İş Ortaklığı arasında Mardin Ceylanpınar Ovaları Cazibe Sulaması 2. Kısım Şebeke Yapım İşi'nin 145.500.000 TL tutarındaki sözleşmesi 16.06.2014 tarihinde imzalanmıştır.

HMF Hadımköy Servis Açılışını Yaptı...

5 ways to make your code cleaner

HMF Makina Avrupa Yakası Merkez Servisimizin açılışını gerçekleştirdi.. Açılışı Işıklar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Rıza kutlu Işık, Hyundai Heavy Indutries (HHI)Başkan Yardımcısı ile birlikte yaptı.

JCR Eurasia Rating, Işıklar Yatırım Holding A.Ş'yi konsolide yapısı içerisinde derecelendirerek...

5 ways to make your code cleaner

JCR Eurasia Rating, Işıklar Yatırım Holding A.Ş'yi konsolide yapısı içerisinde derecelendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu 'BBB (Trk)' Kısa vadeli görünümünü ise 'Pozitif' olarak belirledi.

JCB Yönetim Kurulu Başkanı Sir Anthony Bamford ve Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e misafir oldu

how to sell on themeforest

JCB Yönetim Kurulu Başkanı Sir Anthony Bamford ve Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e misafir oldu 17 - 19 Temmuz tarihleri arasında Türkiye'yi ziyarete gelen JCB'nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sir Anthony Bamford ziyaretinin son gününde Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, SİF İş Makinaları ortakları STFA ve Işıklar Holding üst düzey yöneticileri ve JCB üst düzey yöneticileri ile birlikte, İstanbul Tarabya'daki Huber Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi.